Am luat credit și nu am putut achita

31 мая 2019 158

Am luat credit și nu am putut achita, m-au dat la executor. Juristul băncii a spus sa scriu o obligațiune de 15 mii lei. Sunt obligat s-a scriu? Daca nu am sa o pot achita, nu cad în plasa lor?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Nu sunteți obligată la semnarea și încheierea nici unui act juridic, mai mult daca dosarul se afla la executare urmează să coordonați cu executorul pentru achitarea restanțelor în caz contrar acesta va aplica măsurile de asigurare ca sechestre etc.

31 мая 2019