Am luat credite si nu le-am achitat

5 декабря 2018 136

Buna ziua. Am luat trei credite pentru operatie si tratamentul copilului si acum am intarziere de doua luni. Mi-au spus ca o sa fiu data in judecata. Cum pot sa ies din situatia aceasta? Dati-mi un sfat ca sa nu fiu data in judecata.

Jurist comments 2

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna., puteti merge la compania de creditare si sa solicitati modificarea/prelungirea termenului de achitare. Altfel veti fi data in judecata e dreptul creditorului.

5 декабря 2018
  • Юрисконсульт

Bună ziua Natalia,

Ca încă o opțiune puteți face refinanțarea creditelor Dvs. la banca unde le-ați luat.

Cele bune.

6 декабря 2018