Am luat un împrumut

24 февраля 2020 83

Am luat un împrumut sub recipisa si persoana de la care am imprumutat m-a dat in judecata, unde am avut castig de cauza. Eu sunt angajat la aceasta persoana si el nu mi-a achitat concedialele. Eu l-am reclamat la protectia muncii, care il obliga sa-mi achite concedialele. El m-a contactat si vrea sa-mi retrag cererea fara ca sa-mi plateasca si imi spune ca daca nu imi retrag cererea, ma va ataca din nou în instanță, nefiind de acord cu hotararea instantei. Ce pot face?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Pentru incasa salariu pentru zilele de concediu nefolosite trebuie să adresați angajatorului o cerere prealabila sa va achite banii pentru aceste zile, iar dacă refuză trebuie să-l acționați în instanta de judecată!
Nu semnați nimic fără sa va înmâneze mai întâi banii.

Succes!

24 февраля 2020