Am mai multe credite pe care nu am reusit sa le achit deoarece nu am lucrat pe timp de pandemie

16 июля 2020 188

Buna! Am mai multe credite pe care nu am reusit sa le achit, deoarece nimeni din familie nu a lucrat pe timp de pandemie si am avut de intretinut toata familia. Acum doresc sa achit, dar mi-au crescut penalitati enorme. Creditorii ma suna si ma amenita cu judecata. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Iurie,

Penalitățile exagerate pot fi reduse în instanța de judecată.

17 июля 2020