Am nevoie de consultație juridica referitor la depunerea cererii de divorț

6 июля 2022 183

Bună ziua. Nu mă aflu în tara la moment. Pot să depun cerere de divorț aflându-mă peste hotare? Avem 2 copii minori, nu pretind la împărțirea averii.

Jurist comments 1

Sergiu Galeru
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua. Puteți să depuneți în instanță cerere de desfacere a căsătoriei, inclusiv și alte pretenții conexe, chiar dacă nu vă aflați în țară. Dacă doriți mai multe detalii, mă puteți contacta în privat. Succes

7 июля 2022