Am o datorie din 2012 la un operator mobil, de care nu am stiut nimic

8 сентября 2022 51

Buna ziua. Din 2012 pana azi nu am primit nicio notificare in legatura cu datoria mentionata. Acum mi-a venit o scrisoare de la colectori precum ca datorez de o suma mare. Acestia ma ameninta cu judecata. Ce pot face in cazul acesta?

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер

Buna,
Cel mai probabil ar putea fi expirat termenul de prescriptie de atragere la raspundere pe dvs. Insa va propun sa imi expediati prin email sau viber scrisoarea de la colectori pentru a primi un raspuns calificat deoarece trebuie mai multe detalii despre aceasta situatie.
succes

8 сентября 2022