Am o datorie la banca

14 ноября 2018 46

Buna! Am asa o intrebare. Am o datorie la banca, insa sunt in concediu de maternitate si nu o pot achita acum. Pot cumva sa o opresc pe un timp pana cand voi incepe a lucra, ca sa o pot achita? Copilul meu are abia 4 luni si nu pot sa o las ca sa lucrez acum. Ce pot face ca sa opresc cumva creditul pe o perioda?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Trebuie să mergeți la Bancă numaidecât. Formulați o cerere în scris către Directorul Sucursalei de unde ați luat cedit. Anexați copia certificatului de naștere. Solicitați prorohatea creditului- expunerea unui nou grafic de achitare, cu stabilirea unei perioade de grație de câteva luni, sau cu stabilirea unui termen în care rata... mai detaliat să fie mai mică.

14 ноября 2018