Am o masina cu numere straine

30 января 2022 338

Buna ziua. Am o masina cu numere straine, pe care am cumparat-o 2 ani in urma. Recent politia de frontiera mi-a arestat masina, a retinut pasaportul tehnic si mi-a aplicat amenda 1.500 de lei. Persoana care a introdus masina in tara nu poate fi gasita. Acesteia i-a fost aplicata amenda 4.500 de lei, dar nu a achitat-o. Cum pot eu sa scot masina? Am dreptul s-o dau la dezmebrari, daca nu gasesc persoana care a introdus-o in tara?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
nu puteți scoate mașina, nu vă aparține, la dezmenbrări este interzis de a o transmite.

31 января 2022