Am pe numele meu un automobil cu numere straine

30 ноября 2018 201

In august 2018 am vandut automobilul meu cu numere straine, termenul nu era depasit. Am vrut sa fac iesirea din tara cu masina vanduta ca sa nu am probleme, dar noului proprietar i-au furat numere la masina. A durat mult timp pana a facut altele. Masina acum are alte numere si alt proprietar, nu pot sa-l gasesc si nu stiu nimic de ea. Ce amenda am sa primesc? Ce suma sau cate unitati conventionale am de achitat, ca vreau sa scap de probleme la vama?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Schimbul proprietarului (înregistrarea noului proprietar la MRU) a avut loc pina la ori dupa expirarea termenului de 180 zile?

30 ноября 2018