Am pierdut contractul de vanzare-cumparare a apartamentului

13 октября 2021 219

Buna ziua. Am in proprietate un apartament, dar am pierdut contractul de vanzare-cumparare. Notarul care a efectuat tranzactia este sub invinuire si fugara și din aceasta cauza nu pot sa obtin o copie a contractului de la ea. M-am adresat la cadastru, dar am fost refuzata. Mai este vreo posibilitate sa rezolv aceasta problema? Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Iulia, se poate de rezolvat problema DVS, să vă adresați la alt notar, fiincă ei au o bază comună, unde se fixează toate documentele întocmite de notari.

15 октября 2021