Am pierdut contractul de vanzare-cumparare a terenului agricol

3 апреля 2019 153

Buna! Am pierdut contractul de vanzare-cumparare a terenului agricol. Acum vreau sa vand terenul respectiv. De unde pot obtine contractul? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Cristian Papanaga
  • Адвокат

Sergiu,

Vă adresați la Notarul unde ați autentificat contractul (originalul căruia se păstrează în arhiva sa) cu o cerere scrisă motivată, la care atașați dovada privind publicarea avizului despre pierderea actului respectiv pe pagina web oficială a Camerei Notariale sau în Monitorul Oficial al Republicii Moldova. (https://www.monitorul.md/contacts)

Succese!

4 апреля 2019