Am pierdut telefonul mobil, cum il pot recupera?

29 мая 2018 102

Am pierdut telefonul mobil si mi-a zis cineva ca sa merg la poliție sa scriu cerere de pierdere dar sunt doar 20% din 100 ca-l vor gasi, iar daca il caut cu puterile proprii probabilitatea ca voi gasi telefonul este mai mare. Cum sa procedez ca sa-mi gasesc telefonul?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Адвокат-стажер

Bună, Lina.

Consider că trebuie, totuși, să vă adresați cu o cerere în acest sens la poliție. Știu multe cazuri în care telefoanele pierdute sau furate au fost găsite de poliție.

Mult succes!

29 мая 2018