Contestarea procesului-verbal contraventional

11 февраля 2021 30

In privinta mea a fost intocmit un proces-verbal contraventional. Daca depun contestatie si cistig, agentul constatator are ceva de pierdut?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Agentul nu are ce pierde, insa daca se stabilește ilegalitatea procesului si decizieo de sanctionare, puteți depune o plingere pentru lipsa de profesionalism sau depasire de atributii.
Contestația se depune in maxim 15 zile de la data ci d ati facut cunoștințà cu decizia de sanctionare.

12 февраля 2021