Am procurat un printer de la magazin și a funcționat doar câteva zile

24 апреля 2020 20

Am cumparat un printer de la magazin, garanția e pe doi ani. A venit meșterul, l-a instalat. Am lucrat doua-trei zile și intr-o dimineața nu se mai pornește. L-au luat înapoi acum o săptămâna, îi sun azi și îmi explica ca ei îl repară. Problema ca eu am cumpărat unul nou și nu vreau unul reparat, dar îmi spun ca e imposibil să-mi dea altul nou. Ce pot face in cazul acesta?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Victoria!

Dvs. sunteți în drept să solicitați restituirea banilor, mai ales că ați reușit să vă adresați vânzătorului în termenul legal prevăzute de lege.

24 апреля 2020