Am rambursat creditul, dar creditorul susține că nu este așa

31 марта 2023 101

Bună ziua. Am rambursat creditul, dar creditorul susține că nu este așa. Din păcate, nu am păstrat chitanțele care să confirme plățile efectuate. Cum pot demonstra că pretențiile creditorului nu sunt justificate? Mulțumesc

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Trebuie de solicitat un act de verificare contabila de la compania dată.
E stranie situația, dacă vă elibera bon atunci trebuia să fie operațiunea de încasare a numerarului în cont.

1 апреля 2023