Am trei credite

28 ноября 2018 162

Buna! Am trei credite la banci/companii de microfinnantare, la toate am restante la achitare. Sunt sunata de la toti creditorii ca voi fi data in judecata. Ce sa fac? Dati-mi un raspuns: ce se poate intimpla?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
In caz ca va ajunge situația in judecata, atunci se vor mari cheltuielile,
Plus, ulterior, poate fi intentata proceduri de executare silita fapt care va aduce la blocare de conturi si aplicare de sechestre pe bunuri imobile sau mobile.
In ultima instanță ar putea aplicata si interdicția de a parasi țara,... mai detaliat care este limitata in timp.

Cel mai bine dapropiativa de creditori si solicitați intocmirea de acorduri de reșalonare, identificați alte posibilități de plata sau veniți cu oricare alte propineri pentru a evita acționarea in instanța.

28 ноября 2018