Am un credit pe care nu l-am achitat

7 октября 2020 226

Buna ziua. Am un credit pe care nu l-am achitat de 1 an si 6 luni. M-au sunat creditorii si mi-au zis ca ma dau in cautare. Actualmente nu sunt in tara. Chiar pot sa faca asa ceva?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna ziua Ludmila,

E posibil la etapa de executare, ca executorul judecătoresc să dispună aducerea forțată a debitorului. Dar nu vă speriați, este o procedură obișnuită.

8 октября 2020
  • Юрисконсульт

Buna, d-na Liudmila e o procedură obișnuită și lungă, creditorii trebue să se adreseze în istanță, să facă rost de hotărăre, să o prezinte la executorii și după aceasta să fiți dată în căutare, succese.

9 октября 2020