Am un credit si in fiecare zi procentul creste

5 октября 2019 142

Buna ziua! Am un credit si in fiecare zi procentul creste. M-au telefonat si mi-au spus ca daca nu achit jumatate de suma, vor inainta dosarul la executori! Ce sa fac?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Ar fi cazul să contractați un avocat pentru a vă pregăti de un eventual litigiu cu această companie.
De regulă, aceste contracte conțin clauze abuzive ce ar putea fi anulate și în final ar duce micșorarea sumei ce o veți achita.
Până a se adresa la un executor aceștia trebuie să se... mai detaliat adreseze în instanța de judecată, cu excepția cazului în care contractul a fost autentificat notarial și investit cu formulă executorie ce le-ar permite adresarea direct la executor.

5 октября 2019