Am un teren pentru constructii, dar nu pot obtine certificatul de urbanism

21 июля 2021 97

Buna. Am procurat un teren in centrul raional. In certificatul cadastral este indicat modul de folosinta a terenului: Pentru construtii. La adresare pentru primirea certificatului de urbanism (in scopul constructiei unei spalatorii auto), arhitectul primariei ne spune ca nu-l vom putea primi, deoarece terenul ar avea clasificare social-culturala. In vecinatate deja este construita o cladire in care activeaza o cafenea si magazine. Multumesc! Cum sa solutionam problema aceasta?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Andrei, încearcă să apelezi oficial la primărie cu o cerere, care trebue să-ți comunice în ce constă explice în ce constă social-culturarlă. Dacă v-a fi un răspuns negativ, trebue să vă adresați în istnașă.

22 июля 2021