Am un voucher de la Air Moldova, dar acum compania a intrat in insolvabilitate

9 мая 2023 32

Buna ziua. Zborul pentru care am avut bilet a avut intarziere mare si Air Moldova mi-a oferit un voucher in valoare de 250 euro pentru a procura in viitor servicii prestate de ei. Acum compania nu mai presteaza servicii. Ce este de facut? Nu mai pot folosi voucherul. Cum trebuie sa procedez pentru a recupera valoarea voucherului ? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Vitalie, eu vă propun să atenționezi compania AIR cu o adresare înscris și demonstrarea documentului prezentat de ei pentru a vă recupera cheltuielile suportate, ca mai apoi DVS să aveți dreptul de a consta în instanța de judecată, Taxa 3% o să rămână după dânșii+cheltuielile de judecată.

10 мая 2023