Am vandut o motocicleta la mana a doua, iar acum cumparatorul cere sa-i intorc banii platiti

10 июня 2021 35

Buna ziua. Am vandut o motocicleta la mana a doua nu am dat nici o garantie, deoarece aceasta nu este noua. Acum, insa, cumparatorul doreste sa-i intorca banii, pentru ca s-ar fi defectat motocicleta. Nu stiu cauza defectarii. Sunt obligat sa-i intorc banii sau nu?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Buna ziua.
Nu trebuie să restituiți nimic, or, cumparatorul este obligat să verifice bunul la momentul procurării.

11 июня 2021