Amendă contravențională

25 августа 2022 264

Bună ziua. Pe data de 16 august 2022 mi-a fost aplicată de către agentul constatator o amendă contravențională în mărime de 900 lei. În aceeași zi am achitat, prin terminalul de plată, amenda în mărime de 450 lei, deoarece se achită doar 50% timp de 72 ore. Întrebarea este de ce până astăzi pe pagina mpay amenzi statutul amenzii este indicat ca fiind ”neplatit”? Unde pot să mă adresez pentru a clarifica situația?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
începeți cu Centrul de asistență servicii publice electronice tel 0 22 820 000
mail suport.mpay@gov.md

26 августа 2022