Amenda pentru ca nu purtam masca in timp ce ma aflam intr-o incapere care nu este publica

21 января 2022 44

Buna ziua! Cine aplica amenda contraventionala legata de pandemie? Am primit prin posta un proces-verbal cu amenda in marime de 2.000 lei trimisa de politia sectorului Centru. Procesul-verbal a fost intocmit in baza plangerii depuse in iunie 2021 de persoane cu care sunt in relatii ostile si cu care avem un litigiu. La plangere au fost anexate poze facute cu telefonul fara acordul meu. La acel moment ne aflam intr-o incaperea care se afla in reparatie si nu este spatiu public. Poate politia sa aplice amenda in baza unei plangeri fara sa constate fapta si fara sa fi fost prezent la fata locului, intr-o incapere care nu este publica? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Anastasia, eu vă propun să ieșiți pe viberul meu la telefonul 068669950 și noi v-om discuta mai amănunțit..

22 января 2022