Amenintare

28 октября 2018 30

Sunt amenintata de un copil care are varsta de 16 ani si as dori sa aflu ce prevederi are, caci conform Codul penal art. 206 prevede amenda sau inchisoare. As dori sa aflu mai exact ce urmari va avea.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Totul depinde de circumstante si de tipul amenintarii, norma invocata de dvs., nu este caracteristica circumstantelor invocate, puteti consulta art. 155 din Codul Penal, in cazul in care amenintarea se regaseste in norma data atunci consecintele vor fi conform art. 155 din CP.

28 октября 2018