Amenintare cu violenta fizica

29 января 2023 31

Buna! Ma aflu intr-o tara europeana si recent am fost amenintata cu agresiune de o persoana care momentan se afla la munca in Anglia, dar revine des acasa in Moldova. Persoana in cauza m-a amenintat ca ma va agresa cand revin in Moldova. As vrea sa deschid un proces impotriva persoanei date. Ma puteti sfatui ce as putea face in acest caz?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna seara Maria, se poate de pus la punct, poți să mă contactezi pe viberul meu de pe telefonul de contact +37368669950 și noi vom discuta.

30 января 2023
Andrei Țurcan
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Dvs. puteti depune o plangere la Procuratura dar consultati-va in prealabil cu un avocat sau jurist. Puteti incerca de a apela la CNAJGS.

30 января 2023