Amenintari cu moartea

29 июня 2022 32

Buna, stimati juristi. Parintii mei sunt amenintati cu moartea de catre vecinul lor. Totul a inceput acum 2 luni cand acesta a vrut sa-si faca acces liber dupa casa, care oficial (dupa documentele de cadastru) e construita la parinti in curte (20 cm). Dupa ce am facut documentele oficiale, s-au inceput amenintari cu moartea. Parintii nu au reusit sa filmeze aceste incidente, dar se tem sa mai iasa din curte. Ne-am adresat in repetate randuri la administratia publica locala si la politie, dar nu avem niciun raspuns. Nu avem nicio aparare si suntem in pragul disperarii. Ajutati-ne, va rog, orice sfat e binevenit. Multumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Nadejda, cea mai bună soluție o să fie, dacă DVS o să vă adresați cu o plângere la procuratura raională, la plângere de dorit să anexați cereri rile adresate la instituțiile de stat.O să fie OK, dacă DVS o să apelați la viberul e pe telefonul +37368669950.

30 июня 2022