Amnistia 2022 aplicata intr-un proces penal pornit in 2013

7 декабря 2022 67

Buna ziua! Dosar penal in temeiul art.190 alin. 5 CP a fost pornit in 2013. Se poate cere aplicarea amnistiei acum, in 2022?

Jurist comments 1

  • Адвокат

precizați la ce etapă se află procesul penal în momentul de față și care lege cu privire la amnistie doriți să o aplicați, ultima????? dacă calificarea e aceasta art.190, alin.(5), Cod Penal și sentința încă nu este irevocabilă, ultima lege a amnistie conține... mai detaliat interdicția de aplicare a amnistiei pe art.190, alin.(5)

7 декабря 2022