Amnistia

13 апреля 2022 181

Bună ziua. Aș dori să vă întreb: când va începe să funcționeze amnistia? Care vor fi pașii ce trebuie urmați? Daca aveti informatii despre penitenciarul din Leova.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Andriana, amnistia deja funcționează în țară. E de dorit, ca șeful penitenciarului de la Leova să formeze comisie specială la penitenciar, unde să fie atrași condamnații la convorbiri, mai apoi dosarele lor se duc în judecată și instanța pronunță încheieri de eliberarea lor. Mai detailat, DVS puteți apela la... mai detaliat viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

15 апреля 2022