Amnistie 2021

21 февраля 2022 148

Buna ziua. Citind Legea cu privire la amnistie, am inteles ca cei condamnati pentru infractiunii deosebit de grav si exceptional de grav nu vor beneficia nici macar de reducerea termenului. Am inteles corect? Asa persoane sunt foarte multe. Atunci nu inteleg pentru ce a fost elaborata!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Noroc Natalia, Legea cu privire la amnistie, este adoptată pentru condamnații, care au comis infracțiuni de tip ușoare, mai puțin grave și grave. Asta e politica Statului.

23 февраля 2022