Amnistie

22 ноября 2020 950

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, dacă sunt șanse sa intre in vigoare vreo lege de amnistiere in 2021. Ma intereseaza de asemenea daca legea amnistiei din 2016 se aplica celor care au săvârșit infracțiuni în 2019. Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna seara d-na Ana se stipulează, că se așteaptă o oarecare amnistie în a. 2021, pot să vă spun nu. Cei care au săvîrșit infracțiuni în a. 2019 față de ei nu se v-a aplica ultima amnistie, legea nu are retroativitate.

23 ноября 2020