Angajatorul ma forteaza sa depun cerere de eliberare

18 ноября 2020 123

Sunt impus de administratie să scriu cerere de eliberare de la serviciu din propria dorinta. Activez de 14 ani la întreprinderea dată cu contract de munca pe termen nedeterminat. Sunt invalid din copilărie, am la întreținerea mea 2 copii minori și soția este în concediu de maternitate. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

În primul rând nu vă lăsați intimidat și nu scrieți cererea de demisie nici într-un caz deoarece nimeni nu vă poate obliga la un astfel de act mai mult ca atât sesizați Inspecția Muncii și depuneți o plângere în acest sens.

19 ноября 2020