Angajatul are dreptul sa stie planul de vânzări al magazinului?

11 мая 2020 17

Lucrez într-o companie unde la început cunoșteam planul de vânzări, până într-o zi când ni s-a spus că nu mai avem dreptul să-l stim. Ce sa fac in aceasta situație? Ajutati-ma, va rog!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Diana,

Angajatorul stabileste categoria de informatie pe care o poate cunoaste salariatul. Sunt anumite info care prezinta secret comercial, la care nu toti pot avea acces.

In cazul Dvs, trebuie sa va uitati in fișa de post și sa vedeti daca este mentionat despre aceasta informatie.

12 мая 2020