Antecontract cu o agenție imobiliara

20 октября 2021 59

Bună! Acum o lună am încheiat un antecontract cu o agenție imobiliara, am dat avansul pentru apartament. Termenul pentru îndeplinirea obligațiilor este 1 luna de zile. În tot timpul cât contractul era valabil cei de la agenție m-au dus de nas și m-au tot purtat ba că mâine se rezolvă, ba că au apărut ceva nereguli, dar se rezolva. Într-un final, agenția îmi comunica că stăpânul nu mai dorește să vândă apartamentul, dar și cu restituirea avansului tot mă amână. Cum să fac să-mi restitui mai repede banii? Mersi.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Bună
Pentru inceput urmează de studiat acel anticontract ca sa ințelegem ce acțiuni pot fi intreprinse.

21 октября 2021