Anulare testament

21 июня 2019 124

Dacă o persoana are un credit neachitat de ceva timp și în proprietate nu are nimic, însă casa în care locuiește e lăsată prin testament fiicei mai mici. Poate compania de colectare a banilor sau altcineva sa anuleze testamentul și sa sechestreze casa?

Jurist comments 1

Lucia Betisor
  • Параюрист
  • Дорожные правонарушения

atâta timp cât proprietarul este în viață prin intermediul notarului poate în orice moment să modifice conținutul testamentului sau să anuleze însuși testamentul.
Dar dacă este grad de rudenie intre persoane atunci se trag la răspundere

22 июня 2019