Anularea Contractului de vanzare-cumparare

19 декабря 2018 293

Buna ziua, stimati juristi! Am asa o intrebare: cum procedam in cazul in care dispunem de actul de proprietate asupra unui loc de parcare din anul 2008, insa pana in prezent nu avem acces la el, motivul invocat fiind ca sunt necesare unele lucrari de reparatie.
Cum putem sa ne revendicam drepturile noastre asupra bunui imobil, tinand cont ca toate prerogativele sunt la compania de constructii de la care am cumparat acest loc de parcare? Putem solicita anularea contractului de vanzare-cumparare si restituirea banilor achitati? Va multumesc anticipat! Cu stima, V.L.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Bună ziua V.L.,

Pentru a vă răspunde la întrebarea Dvs. am nevoie să studiez contractul și să îmi oferiți date suplimentare cu privire la situația Dvs.

Rog să mă contactați.

Cele bune.

19 декабря 2018
Dumitru Barbaroș
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună seara,

În cazul în care în contract este stipulat termenul în care urma să vă fie oferit locul de parcare, iar acesta a fost depășit cu mult, sunteți în drept să solicitați rezoluțiunea Contractului, adică Dvs. o să întoarceți locul de parcare, iar firma de construcție vă va întoarce banii.

Mai... mai detaliat mult, aveți posibilitatea să solicitați ajustarea sumei de bani la ziua de azi.

19 декабря 2018