Anularea dreptului de a conduce mijloace de transport

1 апреля 2022 460

Buna ziua. Daca instanta a decis anularea dreptului de a conduce mijloace de transport, dar nu a indicat perioada, va mai fi posibil de obtinut permis in general? Care este procedura?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Victor!

Anularea dreptului de a conduce mijloace de transport presupune anularea acestuia cu totul.

După ce veți ispăși pedeapsa aplicata de către instanță, veți participa la niște cursuri specializate, după care veți avea posibilitatea de a depune actele la o școală auto, însă pentru aceasta trebuie mai întâi trebuie să ispășiți... mai detaliat pedeapsa.

Succes.

2 апреля 2022