Apartament cu umiditate ridicata și apariții de mucegai

5 июня 2019 90

Bună! Am vrea sa vindem apartamentul nostru unde pe timp de iarnă se face umezeală și apare mucegai. Ar putea fi întors apartamentul de potențialii cumpărători? Cum sa procedam, ce urmări ar avea asemenea tranzacție? Mulțumim anticipat!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Aceste riscuri și vicii urmează a fi aduse la cunoștințe cumpărătorului și în cazul în care acesta acceptă să cumpere apartamentul in starea respectivă îl decade din dreptul ulterior de a înainta o acțiune către dvs, totodată ar fi bine de inclus aceste aspecte în contractul de Vânzare -... mai detaliat Cumpărare or să întocmiți un act de predare primire unde specificați aspectele date.

6 июня 2019