Aplicarea art. 343 Cod fiscal. Inlesniri la taxa pentru folosirea drumurilor de catre vehiculele inmatriculate in Republica Moldova

13 сентября 2019 87

Poate persoana fizica, cu dizabilitati ale aparatului locomotor, confirmate prin documente respective, sa beneficieze de scutire (inlesnire) la achitarea taxei pentru folosirea drumurilor de catre vehiculele inmatriculate in Republica Moldova, in cazul in care nu este proprietar al vehiculului, dar detine certificat de inmatriculare al vehiculului cu mentiunea: mandat, comodat, locatiune, uzufruct etc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Dat fiind faptul că întrebarea ridicată se referă la înlesnirile fiscale de care beneficiază o persoanele cu dizabilități ar fi cazul sa consultați un specialist din domeniul contabilitate și audit.
Adresați-vă la Serviciul Fiscal de Stat pentru a beneficia de o consultație gratuită.

https://www.fisc.md/

13 сентября 2019