Are dreptul executorul judecatoresc sa mai ceara bani?

9 марта 2020 66

Am achitat toata suma indicata de executor, am toate chitantele de la banca si recipisa prin care imi confirma ca am achitat toata suma si nu mai am datorii. Acum, peste 2 ani, ma contacteaza si imi zice ca atunci a facut o graseala si ca ar trebui sa-i mai achit niste bani. Mai are dreptul sa ceara bani?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Vadim,

Chiar și dacă a făcut greșeală, este pe răspunderea lui. Iar Dvs aveți documente confirmative că ați închis datoria, respectiv aveți temei de a refuza oricare achitare.

10 марта 2020