Art 173 Cod penal

14 мая 2018 91

Buna ziua. Am fost acuzat conform art 173 CP, dosarul ajungand pe masa procurorului si in acest timp cu victima am ajuns la o intelegere si la procuror am fost impreuna si am scris ca ne-am impacat si nu avem pretentii unul la altul, dupa care am primit foaie de la procuror ca a fost incetata urmarirea penala pe motiv de impacare. Intrebarea suna in felul urmator: Daca plec sa fac cazierul judiciar va fi insemnat acest dosar in cazier sau nu? Dosarul nu a ajuns pe masa judecatorilor, s-a rezolvat totul la prima chemare la procuratura. Si daca este insemnat acest dosar, el poate fi radiat cumva de pe cazier sau el ramine pe tot parcursul vietii?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

D-L ion,pe DVS nu v-au pus sub învinuire, procurorul n-a trimis la poliţie fişa 1.1, să fiţi inclus în cazier juridic, aş căp staţi liniştit. Cauza penală se v-a păstra o perioadă de timp la poliţie şi mai apoi o să fie nimicită,e tot.

15 мая 2018