Art. 244 alin. 2 CP

2 мая 2018 58

Eu sunt ca banuit conform art. 244 alin 2 CP. Ce trebuie sa fac ca sa pot pleca peste hotare la munca prin contract? Va multumesc anticipat!

Jurist comments 2

Arsen Saruhanean
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua! Sunteți bănuit de Evaziunea fiscală a întreprinderilor, instituţiilor şi organizaţiilor, care a condus la neachitarea impozitului în proporţii deosebit de mari ce se pedepseşte cu amendă în mărime de la 3350 la 5350 unităţi convenţionale sau cu închisoare de pînă la 6 ani, în ambele cazuri cu... mai detaliat privarea de dreptul de a ocupa anumite funcţii sau de a exercita o anumită activitate pe un termen de la 2 la 5 ani, iar persoana juridică se pedepseşte cu amendă în mărime de la 4000 la 7000 unităţi convenţionale cu privarea de dreptul de a exercita o anumită activitate sau cu lichidarea persoanei juridice.
Cauza nu poate fi examinată fără Dvs.

3 мая 2018
  • Юрисконсульт

D-l Igor nu puteţi pleca peste hotare,deoarece infracţiune e gravă, sancţiunea e pînă la 6 ani.În instanţă dacă DVS o să ceriţi amenda şi v-a fi acceptată DVS o să puteţi pleca.

12 мая 2018