Asigurare auto

10 мая 2018 44

Am adus de la auto service lista de preturi si piese care trebuie reparate dupa accidentul in care am fost implicat (dar de producerea caruia nu eu sint vinovat). Daca nu sint de acord cu suma de bani pe care mi-o propune compania de asigurari, ce fac?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Efectuați o evaluare a prejudiciului la un evaluator autorizat.
DACĂ REPARAȚI AUTOMOBILUL, O FACEȚI, DOAR, LA UN CENTRU DE DESERVIRE AUTORIZAT ÎN EFECTUAREA UNOR ASEMENEA LUCRĂRI CU BON DE CASĂ, FACTURĂ. Or, dacă se ajunge la un proces judiciar o să vi se acorde doar suma care real o puteți proba... mai detaliat ca a fost achitată!
Drept probe servesc doar facturile fiscale, bonurile de casă, dacă este și un contract încheiat cu aceasta companie, un act de predare primire a lucrărilor de reparație efectuate e perfect!

10 мая 2018