Asociatia coproprietarilor in condominiu

8 апреля 2021 24

Buna ziua. Avem nevoie de ajutorul unui jurist in privinta contractului de predare-primire in gestiune economica a blocului de locuit de la Societatea pe actiuni catre ACC. Scrie ca acest contract se incheie pe un termen de cinci ani. Cum sa intelegem asta?
Si a doua intrebare. Doua companii de telecomunicatii au amplasate pe blocul nostru niste utilaje care consuma energia electrica platita de locatari. Acestea au incheiat un contract pe cinci ani si S.A. a incasat integral suma pentru toata perioada contractului, iar acum nu vrea se transfere catre ACC portiunea pentru perioada de dupa semnarea contractului de predare-primire. Cum poate ACC sa incaseze aceasta suma?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Care erau atribuțiile SA vis a vis de bloc?! Contractul a fost semnat sau nu or din contextul speței cereți asistenta unui jurist la încheiere iar spre final indicați ca blocul s-a transmis in gestiune etc .....

Dacă aveți nevoie de ajutor ma puteți contacta la nr. de tel... mai detaliat sau adresa de mail din profil.

9 апреля 2021