Asociația noastră de locatari a ridicat prețul deservirii blocului, fara a convoca adunarea locatarilor

21 августа 2019 189

Bună ziua. Asociația noastră de locatari (care deja de 4 ani se afla in faliment), în factura de deservire a blocului, a ridicat prețul cu 2 lei/mp, fără a intruni adunare cu locatarii. Și nici ne ne dă vreo explicație! Vă rog frumos, poate ne ajutați Dvs.: unde putem să ne adresam în așa caz?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Nu achitati astfel de facturi. Continuati sa achitati conform tarifului vechi. Astfel de decizii se pot lua doar de catre adunarea generala.
Puteti convoca adunarea pentru a il demite pe administratorul care a luat asa decizie unilaterala.

21 августа 2019