Atribuțiile președintelui blocului locativ

28 сентября 2020 211

Bună ziua. Închiriez un apartament într-un bloc locativ. Este în atribuțiile și drepturile președintelui blocului locativ de a-mi cere copia contractului de locațiune și copia buletinului meu de identitate (în special - copia buletinului)?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Explicatii ca toate întrebările la proprietar cu care aveti contract.
Drepturile președintelui asociației sunt prevăzute de statut, care poate fi diferit de la caz la caz.

29 сентября 2020