Au dreptul sa ma execute silit dupa 12 ani?

30 октября 2019 392

Am luat un credit in 2007, am achitat 20 de rate, dupa care, din motive financiare, nu am mai platit. In octombrie 2019, am primit o scrisoare cu titlul de executare silita pe un imobil primit prin donatie. Valoarea creditului a fost de 10.000 de lei. Cum trebuie sa procedez in conditiile acestea.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

În cazul în care titlul executoriu a fost prezentat spre urmărire în termen, atunci creditorul vă poate urmări toată viața, inclusiv și bunurile ce vă aparțin care vor rămâne după decesul Dvs.

31 октября 2019