Automobil cu numere de înmatriculare RO

4 ноября 2020 1298

Bună ziua. Pot introducea în Republica Moldova, pe permisul meu românesc, 2 automobile? Unul deja se află în țară, iar la vama mi-au zis că nu pot avea mai mult de un automobil trecut după mine. Am căutat în legislație, dar nu am găsit așa reguli. Este corect ce zic vameșii sau e o invenție a lor și pot liber circula?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Regula e 1 persoana se folosește de 1 automobil. Nu sunt șanse sa introduceți mai multe auto.

4 ноября 2020