Automobil cu numere străine

26 мая 2020 437

Salut. Dețin buletin, pașaport românesc, precum și permis transcris din MD în RO. Pot intra în Republica Moldova cu mașina înmatriculată în România și să mă aflu aici pe o perioadă de până la 3 ani? Dacă intru în Moldova cu actele românești, sunt considerat nerezident.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Permis Ro nu transcris, asta este condiția, adică aveți acte full a unui alt stat.
Totodată mai învățați a să folosiți sistemul de căutare a platformei, deja sunt sute de astfel de in trebari.

27 мая 2020