Automobil in termen de garantie

26 ноября 2020 28

Ce drepturi am daca am observat ca masina are un defect minor? Compania care mi-a vandut-o refuza sa remedieze defectul pe garantie si motiveaza ca nu trebuia sa schimb becul de la faruri. Am scris o reclamatie si astept raspuns.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Pentru un ajutor, depuneți o sesizare la Agenția pentru protecția consumatorilor, daca ei stabilesc incalcari, va fi de folos acel act daca nu se soluționează amiabil, atunci in stanta de judecată va servi drept proba

26 ноября 2020