Autoturism cu numere straine

21 декабря 2018 289

Buna ziua. Am introdus un autoturism pe teritoriul RM in data de 06.11.2014, iar pe 08.10.2018 am primit o citație ca am autoturism cu numere straine inregistrat dupa mine si mi s-a spus la vama ca trebuie sa achit o amenda de 4.200 lei si echivalentul masinii. As dori sa stiu ce trebuie sa fac si la ce trebuie sa ma astept. Multumesc mult!! Apropo, masina e mai veche de 10 ani.

Jurist comments 1

Nicolae Beschieru
  • Параюрист

Buna Gheorghe. Prin acțiunile întreprinse ai încălcat prevederile codului vamal. Cred că ar trebui să-ți contractezi un avocat, în 2014 erau alte reguli de înmatriculare. Oricum ai de plătit...

26 декабря 2018